Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бастауыш білімнің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын жүзеге асыратын білім беру ұйымдарының бірінші сыныптарына қабылданатын балалардың ата-аналары немесе басқа заңды өкілдері құжаттарды ағымдағы күнтізбелік жылдың 1 сәуірі мен 1 тамызы аралығында.

Қазір балаларды қабылдау " SAKURA" электронды порталы арқылы өтініш беру және барлық қажетті құжаттарды бірден мектепке жүктеу арқылы жүргізіледі. Сондай-ақ ата-аналардың жазбаша өтініші.

Жалпы алғанда, электрондық қабылдау рәсімінің тәртібі мынадай:

ӨТІНІШ БЕРУШІ: оқуға қабылдау туралы электрондық өтініш береді

SAKURA: өтініште көрсетілген деректердің толық және дұрыс болуын тексереді. Содан кейін оны жүйеде тіркейді.

Барлық қалаларда тіркеу рәсімі әртүрлі. Кейбір қалаларда білім бөлімі автоматтық режимді қосады. Бұл жағдайда жүйе өтінімдердің барлығын өзі тексереді. Басқа қалалардағы тәртіп өзгеше. Бұл жағдайда өтінімдерді мектептердің қызметкерлері тексереді. Өтініш тіркелгеннен кейін өтініш берушінің Жеке кабинетінде хабарламалар таспасына хабарлама жіберіледі.

SAKURA: оқуға қабылдау туралы электрондық жолдама береді. Әдетте бұл өтініш тіркелгеннен кейін орын алады.

Жолдама пайдаланушының Жеке кабинетіне түседі. Жолдаманың қызмет ету мерзімі шектеулі және мектепке қабылдау үшін негіз болып табылады. Бұл мерзімде ата-ана мектепке барып, құжаттардың түпнұсқаларын ұсынуға тиіс.

Мектеп құжаттарды қабылдауға және құжаттарды қабылдау туралы қолхатты беруге тиіс. Одан кейін ата-анамен Білім беру қызметтерінің шарты жасалады.

Өтініш беру үшін мынадай құжаттар керек:

• баланың туу туралы куәлігінің скан-көшірмесі (егер ол Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде туған болса);
  • баланың денсаулық жағдайы туралы анықтаманың скан-көшірмесі (№ 063/у нысаны);
  • баланың денсаулық паспортының скан-көшірмесі (026/у-3 нысаны, иммунопрофилактикалық іс-шаралар туралы ақпаратпен бала туралы жалпы мәліметтермен бөлімдер – егу картасы, баланың 5 жасынан бастап 7 жасына дейін жоспарлы профилактикалық қарап-тексерулер туралы мәліметтермен);
  • баланың цифрлық фотосуреті;
  • психологиялық-медициналық-педагогикалық комиссияның қорытындысы (балаға ерекше инклюзивтік жағдай қажет болған кезде).

Қосымша ақпарат алу үшін, сондай-ақ баланы мектепке қабылдау үшін мына сілтемеге өтуге болады: