2022 жылдың 14 маусымында бірнеше жылдан кейін «Краснокордон жалпы білім беретін мектебі» КММ және Красный Кордон ауылының базасында мектеп орманшылығының облыстық слеті өтті.

Облыстық слет оқушылардың үздіксіз экологиялық білімін жетілдіру, оларды орманды қорғау және қорғау бойынша шығармашылық практикалық қызметке тарту, туған өлкенің табиғаты туралы білім деңгейін арттыру, мектеп орманшылықтарының қызметін жандандыру мақсатында Балалар жылын мерекелеу шеңберінде өтті.

Слеттің ұйымдастырушылары:

«Қостанай облысы әкімдігінің білім басқармасы» ММ

Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының «Алтынсарин ауданының білім бөлімі» ММ

Қостанай облысы әкімдігінің Табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасының «Аракарагай орман шаруашылығы мекемесі» КММ

Қостанай әкімдігі білім басқармасының «Алтынсарин ауданының білім бөлімінің Краснокордон жалпы білім беретін мектебі» КММ

Іс-шара қонақтардың кездесуінен, мектеп бойынша шағын экскурсиядан басталды. Слеттің барлық қатысушылары келгеннен кейін барлығы ауылдық мәдениет үйіне, салтанатты бөлімге және командалардың ұсынуына бірге барды.

Слеттің салтанатты ашылуына қонақтар қатысты: Набатникова Татьяна Ивановна, Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының мектепке дейінгі және жалпы орта білім беру әдістемелік кабинетінің басшысы; Аубакирова Анаргуль Мусовна, Қостанай облысы әкімнің білімі баскармасының мектебіне дейінгі және жалпы орта білім берудің әдістемелік кабинетінің басшысы әділет кабинетінің әдіскері; Қаратаева Қаламқас Сабыржанқызы, «Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының қосымша білім беру және тәрбие жұмысының бөлімнің  бас маманы»; Набиев Жаныбек Сугралиевич, Қостанай облысы бойынша экология департаментінің бас маманы; Колбасина Лидия Витальевна, Алтынсарин ауданының білім бөлімінің әдіскері.

Қатысушылардың 7 командасы қатарға салынған :

«Эко» МОШ -Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының «Қарабалық ауданының білім бөлімінің Боскөл жалпы білім беретін мектебі» КММ

«Бүркіт» МОШ -Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының «Федоров ауданының білім бөлімінің Кеңерал жалпы білім беретін мектебі»КММ

«Росинка» МОШ -Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының  «Әулиекөл ауданының білім бөлімінің Бағаналы негізгі орта мектебі»  КММ

«Жасыл патруль» МОШ -Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының «Қостанай ауданының білім бөлімінің Владимиров жалпы білім беретін мектебі» КММ

«Жасыл Әлем» МОШ - Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының «Қостанай ауданы білім бөлімінің Алтынсарин жалпы білім беретін мектебі» КММ

«Бүркіт» МОШ -Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының «Алтынсарин ауданының білім бөлімінің Краснокордон жалпы білім беретін мектебі» КММ

Кішкене кіріспеден, би мен әндерден кейін әр орманшылыққа өз бағдарламасын көрсететін уақыт келді. Барлық балалар ерекше болды, өздерінің мектеп орманшылығының жұмысын қалай жүргізіп жатқаны туралы айтып, әндер шырқады, көріністер көрсетті, экология, орман және ғаламшарды сақтау туралы көптеген әдемі сөздер айтылды. Қазылар алқасы өз ұпайларын есептеді.

Бағдарламадағы келесі тармақ ең маңызды, орманға шығу және негізгі конкурстық бағдарлама болып табылады, бірақ бұған дейін Аракарағай ОӨШ қызметкерлері қызықты дәріс өткізіп, іс жүзінде орман алқаптарында өрт сөндіруді қалай жүріп жатқанын көрсетті. Осыдан кейін барлық командалар орман бойынша бөлініп, тапсырмаларға кірісті, балалар станцияларды аралап, орман шаруашылығындағы барлық дағдыларын, тұқымдар, өсімдіктерді, қорықтарды, ормандағы қауіпсіздік негіздерін, әсіресе от жағу кезінде, компас бойынша жердегі бағдарды, табиғи белгілері бойынша және т.б. білуі және көрсетуі керек еді. Барлық командалар тапсырмаларды орындауды аяқтағаннан кейін, қорытындылау және марапаттау үшін  негізгі алаңға жиналды.

Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының «Федоров ауданының білім бөлімінің Кенерал жалпы білім беретін мектебі» КММ  «Бүркіт» мектеп орманшылығының командасы құрметті үшінші орынды иеленді;

Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының «Алтынсарин ауданының білім бөлімінің Краснокордон жалпы білім беретін мектебі» КММ – «Бүркіт» мектеп орманшылығына, слеттің иелеріне екінші орын берілді;

Ал мектеп орманшылығының 7 облыстық слетінің жеңімпаздары және келесі жылға өз мектебінің базасында слет өткізу құқығы ауысқандар «Жасыл патруль» мектеп орманшылығы - Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының «Қостанай ауданының білім бөлімінің Владимировка жалпы білім беретін мектебі» КММ болды.

7 облыстық мектеп орманшылығы слеті сәтті өтті. Барлық балалар өз мектептеріне оралды. Жүлделі орындарға ие болғандарды құттықтаймыз, сол бағытта жүріңіз және табиғат пен оны сақтау жолдары туралы көбірек біліңіз. Кімге бүгін сәл сәттілік жоқ болды,  үмітін үзбеңіз, алда мектеп орманшылықтарының көптеген слеттері бар және бір күні сіздің жеңу кезегіңіз келеді. Бірақ «ең бастысы жеңіс емес - басты қатысу» дегендей, бұл жағдайда бұл ой өте жақсы сәйкес келеді, өйткені қандай жағдай болмасын, мұндай іс-шаралардың басты мақсаты жас ұрпақта табиғатқа, орманға деген сүйіспеншілікті дамыту болып табылады, сондықтан жердегі тіршілікті қамтамасыз ететін өсімдіктерге қаншалықты мұқият қарау керек және келесі ұрпақ осы құнды ресурстарды қазіргі сияқты ысырап етпеуі үшін болашақта адамдар түсінуі қажет.